Vítám všechny své přátele, rodinu i ostatní příchozí. Jak jistě víte, po ukončení střední školy jsem se rozhodla strávit rok v USA, coby Aupair. Osud tomu však přál jinak, po roce jsem se vdala a zůstala v Americe celkem 5 let. 2 roky z toho jsem pracovala jako učitelka v MŠ a před rokem a půl jsem také začala studovat, obor Child Development, neboli Dětský vývoj. Po třech letech manželství se nám 11.února 2010 narodila krásná holčička, Lexie Claire.

Jelikož manžel hned po svatbě vstoupil do amerického letectva, z původního New Jersey jsme se na chvíli stěhovali do Mississippi a pak do Oklahomy, kde jsme si koupili dům a zůstali asi 3 a půl roku. Letectvo s námi mělo ale jiné plány a poslalo nás na čtyři roky do Německa, konkrétně leteckou základnu Spangdahlem. Volné chvíle trávím šitím a následným prodejem dětských oděvů a doplňků.

Dlouho očekávané se konečně stalo skutečností..


a Lexie začala chodit... podařilo se jí to týden před tím, než jsme se vrátili za tatínkem do Německa. Teď už je k nezastavení. Řádí tady jako černá ruka, nosí hračky a ostatní věci z pokoje do pokoje a podobně.
Tuhle jsem dávala špinavé prádlo do pračky, Lexie odešla do ložnice, vytáhla z prádelního koše svůj špinavý svetřík, donesla ho do koupelny a šoupla ho do pračky.. Aspoň někdo ví, kam to špinavý prádlo patří :))


Před dvěma týdny jsme si udělali výlet do ZOO v Kolíně nad Rýnem. Lexie se to samozřejmě moc líbilo a na všechna zvířátka volala čičí. Výlet si budeme muset zopakovat, ale příště bychom se podívali do centra města místo do ZOO. Kolín je od nás ani ne dvě hodinky, takže na jednodenní výlet tak akorát. Od ZOO jezdí taková mašinka, která vás proveze po všech památkách, přičemž si v centru můžete vystoupit a nastoupit až zase budete chtít zpátky. Takový je plán a snad nám to brzy vyjde.

3 Komentáře:

 1. Anonymní řekl(a)...
   

  Ahooj :-) Mrzí mě, že jsem na tvůj blog narazila až teď, postupně pročítám všechny články.. Taky chci takhle zajímavý život :-) :-D Jak Lexie vlastně mluví, anglicky i česky?? :-)

 2. Lucie Monroe řekl(a)...
   

  Ahoj, děkuju za návštěvu, koukám, máš co dohánět :))))
  Lexie zatím moc nemluví, spíš tak žvatlá.. říká samozřejmě máma, táta, bába, dědí.. pak taky ježiši :) ale zdraví třeba Hi! Navíc George na ní ještě mluví španělsky, protože je to jeho rodný jazyk a až na to bude mít Lexie věk, tak půjde do německé školky.. takže v tom bude mít jednou asi pořádný bordel :)Ideálně z toho ale vyleze aspoň se třema jazykama :)

 3. Anonymní řekl(a)...
   

  Malé děti si na to zvyknou :-) Mamčina kamarádka má dceru, teď jí byli 4 roky a mluví anglicky - táta američan, česky - máma češka, docela dobře italsky - první babička a teď dokonce začíná trochu německy. Obdivuju to, že mluví s mámou česky, pak se otočí a na tátu začne anglicky :-))

Okomentovat