Vítám všechny své přátele, rodinu i ostatní příchozí. Jak jistě víte, po ukončení střední školy jsem se rozhodla strávit rok v USA, coby Aupair. Osud tomu však přál jinak, po roce jsem se vdala a zůstala v Americe celkem 5 let. 2 roky z toho jsem pracovala jako učitelka v MŠ a před rokem a půl jsem také začala studovat, obor Child Development, neboli Dětský vývoj. Po třech letech manželství se nám 11.února 2010 narodila krásná holčička, Lexie Claire.

Jelikož manžel hned po svatbě vstoupil do amerického letectva, z původního New Jersey jsme se na chvíli stěhovali do Mississippi a pak do Oklahomy, kde jsme si koupili dům a zůstali asi 3 a půl roku. Letectvo s námi mělo ale jiné plány a poslalo nás na čtyři roky do Německa, konkrétně leteckou základnu Spangdahlem. Volné chvíle trávím šitím a následným prodejem dětských oděvů a doplňků.

Jedno neštěstí za druhým..

Pár dní po návratu z USA se Lexie rozhodla, že si skočí hlavou dolů z jídelní židličky. Dala si pěkně a řvala ještě líp. Zavolala jsem Georgovi, aby pro nás dojel a jeli jsme na pohotovost. Cestou tam už Lexie zvracela a paní doktorka nám pak řekla, že má otřes mozku a že si nás tam nechají na dva dny na pozorování.
Nemocniční postýlka se Lexie moc nelíbila, tak spala se mnou. No, jsem ráda, že to takhle neděláme denně, protože jsem se pomalu nevyspala. Ta moje slečna si asi myslí, že je úplně normální spát v posteli na šířku a podobně :)
Druhý den jsme si s Georgem všimli, že když ji zvedáme, slyšíme lupnutí. Paní doktorka si ji prohlédla, ale prý že to nic není. Nám se to pořád ale nezdálo a tak jsem to ještě řekla druhý den dalšímu panu doktorovi. Ten zavolal staršího pana doktora s rehabilitační sestrou (hmm, začíná to tady znít jak v pohádce o veliké řepě :) Ti měli okamžitě podezření na zlomeninu klíční kosti, což jim bylo potvrzeno ultrazvukem a následně i rentgenem.
Tak skoro tři týdny Lexie chodila s obinadlem kolem zad jako Quasimodo. Teď už to má ale krásně všechno srostlé a nemusíme se ničeho bát.
Minulý týden také dostala z ničeho nic horečku. Ta jí bez jakýchkoliv příznaků zůstala na tři dny a pak dostala vyrážku. Prý se tomu říká Šestá nemoc.
Teď už je zase zdravá jako rybička. V pondělí jsme byli na 18-ti měsíční prohlídce. Lexie váží 11.3 kilogramů, měří 84 centimetrů a má 16 zubů. Dělá všechno co má, akorát toho moc neříká (teda krom těch svých blábolů :), takže na 22. srpna jsme objednaní do poradny ohledně té řeči. Děti na které se mluví víc jak jedním jazykem jsou často v tom mluvení opožděnější, takže nám tam akorát dají nějaké rady, abychom to s těmi jazyky dělali dobře :)

3 Komentáře:

 1. Jana řekl(a)...
   

  Chudinka mala, tak jeste, ze uz je zdrava. Ja si myslim, ze to s tema jazykama delate dobre a musite byt jenom trpelivy :) Ja sem cetla, ze dite nepobira, kdyz jeden rodic mluvi treba deseti jazykama (kdyz to prezenu), ale ze ma byt vzdycky jeden rodic a jeden jazyk, kterym na dite mluvi... takze bych rekla, ze ty na Lexie asi mluvis cesky, George spanelsky nebo jak mluvi a mezi sebou mluvite anglicky??? Tak v tom nebude mit gulas, jen si to musi prebrat v hlavince :) Kamaradky holcicka (mimochodem jako kdyby Lexie z oka vypadla - to ale teda nema zadnou spojitost :) jen tak pro zajimavost) taky nemluvila a pak se najednou rozmluvila a ted mluvi tak moc, ze si kolikrat prejes, aby taky tu hubicku zavrela :D Takze trpelivost rodice, trpelivost :)

 2. Annie řekl(a)...
   

  Ahojky Luci, hlavně že vše nakonec dobře dopadlo...úplně mi zatrnulo...a co se řeči týče, tak, to co popisuješ je úplně v pohodě. Tady v ČR platí, že minimálně do 3 let se žádní specialisti vůbec neřeší. A pro uklidnění-Nelča v těch 18m mluvila příšerně...spíš jen citoslovce zvířat a teta, bába, táta... na druhé narozeniny přesně řekla teprve máma....no, ona měla a má tu svoji svahilštinu, ale už mluví a pokud nezačně s řečí spěchat, tak rozumíme. Teď jsme byly na 3leté u dr a je to normální tříleťák...rozmluvila se až na jaře. a s tím mluvením více jazyky to může vše naskočit dýl-i kolem 4let-má načteno moje ségra, neb na Nelču mluvila jen AJ.
  Uf, zas letím. Jsem už pár měsíců zaměstananá žena, tak absolutně nestíhám. Mmch jsem opět mimo vzdělání...dělám v Obi na částečnej úvazek v zahradě, takžee se kochám kytkama, hrabu ve zverimexu a za chvilku nás čekají vánoční serepetičky:)

 3. Ája řekl(a)...
   

  Tak ještě že už je to dobrý :-) Dcera mé kamarárky začala pořádně mluvit až ve dvou letech a teď se jí pusa nezastaví :-)

Okomentovat