Vítám všechny své přátele, rodinu i ostatní příchozí. Jak jistě víte, po ukončení střední školy jsem se rozhodla strávit rok v USA, coby Aupair. Osud tomu však přál jinak, po roce jsem se vdala a zůstala v Americe celkem 5 let. 2 roky z toho jsem pracovala jako učitelka v MŠ a před rokem a půl jsem také začala studovat, obor Child Development, neboli Dětský vývoj. Po třech letech manželství se nám 11.února 2010 narodila krásná holčička, Lexie Claire.

Jelikož manžel hned po svatbě vstoupil do amerického letectva, z původního New Jersey jsme se na chvíli stěhovali do Mississippi a pak do Oklahomy, kde jsme si koupili dům a zůstali asi 3 a půl roku. Letectvo s námi mělo ale jiné plány a poslalo nás na čtyři roky do Německa, konkrétně leteckou základnu Spangdahlem. Volné chvíle trávím šitím a následným prodejem dětských oděvů a doplňků.

Info :-)

Jelikož poslední dobou nějak nehýříme fotečkami, rozhodla jsem se přidat alespoň jednu z novin a nějaké ty novinky o nás.
Jednou z aktualitek je Georgův třítýdenní "polní výcvik" - odkaz na celý článek z novin (samozřejmě v angličtině) je zde. Denně mi přijde domů s patnácti klíšťatama, celý špinavý a zpocený. Trénují totiž v lese různé válečné taktiky a navíc je ještě k tomu asi 38°C. Včera v noci si je tam dokonce nechali a tak tomu bude i v pondělí a v úterý. No, ale tak zvládá to, snad si to i užívá (až teda na ta horka).
Jinak 3.srpna jsem konečně měla schůzku s imigračákama, kde mi brali otisky prstů a fotili si mě. Teď už si teda konečně budu moct obnovit řidičák, bohužel jsem zároveň přišla na to, že budu muset dělat všechny testy znovu (písemný i jízdy) - jak kdyby mi to dvakrát už nestačilo (jednou v ČR a pak znovu v New Jersey). No, co nadělám, mám hold pech.
Na druhou stranu se ale aspoň ti imigračáci začali hýbat - povolení k vycestování (tedy spíš k vrácení se zpět do USA) bych měla dostat už začátkem září a pracovní povolení asi v půlce října. Takže plán je takový, že hned jak to půjde, tak se za vámi s Georgem přiletíme podívat (asi na tři týdny - doufám, že to Georgovi dají) a až se vrátíme, tak si začnu shánět práci - už se teda koukám kolem, ale bez toho papíru mi to moc platný není :-)
No, a jinak si užívám dnů, šiju a snad se dokopu i k odepsání na pár dopísků, co jsem dostala. Momentálně pracuji na závěsech do pokoje pro hosty, tak pak přihodím fotečku.

3 Komentáře:

 1. Vorajda řekl(a)...
   

  No te pic! (Myslim to cviceni!) To je George statecnej! Ja bych to delat nechtela. Gratuluju k imigracakum!!! Ja si uz zase mesic a pul prodluzuji zelenou kartu, ale kde nic tu nic. Tak mam vztek, ze jim to tak trva. Budu muset na nove otisky prstu a asi nove foceni, tak jsme na tom podobne. Hlavne, aby Ti uz dali to povoleni k navratu, abys videla rodinu! O jakem typu prace premyslis??? Mohla bys ucit Cestinu na nektere vysoke... :o)Dekuju za francouzske pranicko. Jen sij, kdyz jsi tak sikovna. Ja az zase nekde uvidim neco peknyho, tak poslu. (Myslim strih.) Tak zatim pa, pozdravuj muze a mejte se! D.

 2. Lucie Monroe řekl(a)...
   

  No, Dasi, neboj, me by tam taky nedostali ani za nic :-)
  Tak si to s tema imigracakama taky uzij, Dasi, asi uz budes muset platit i vyssi poplatky za ty otisky (od prvniho srpna).
  Jinak samozrejme uz se do Cech moc tesim :-)
  Zatim jsem myslela, ze bych jako praci delala make-up poradce (asi v Dillards - nevim, jestli ho u vas mate, ale je to takovy docela drahy obchodak) - zatim nic moc "karierniho" :-), protoze az George odveli pryc, tak bych na tu dobu chtela do CR (asi od kvetna do zari) - samozrejme jeste uvidime...
  No, tak ja zatim letim, uzijte si zbytek vikendu :-)

 3. ..... řekl(a)...
   

  Teda po něm bych prát nechtěl!!! :-)...

Okomentovat