Vítám všechny své přátele, rodinu i ostatní příchozí. Jak jistě víte, po ukončení střední školy jsem se rozhodla strávit rok v USA, coby Aupair. Osud tomu však přál jinak, po roce jsem se vdala a zůstala v Americe celkem 5 let. 2 roky z toho jsem pracovala jako učitelka v MŠ a před rokem a půl jsem také začala studovat, obor Child Development, neboli Dětský vývoj. Po třech letech manželství se nám 11.února 2010 narodila krásná holčička, Lexie Claire.

Jelikož manžel hned po svatbě vstoupil do amerického letectva, z původního New Jersey jsme se na chvíli stěhovali do Mississippi a pak do Oklahomy, kde jsme si koupili dům a zůstali asi 3 a půl roku. Letectvo s námi mělo ale jiné plány a poslalo nás na čtyři roky do Německa, konkrétně leteckou základnu Spangdahlem. Volné chvíle trávím šitím a následným prodejem dětských oděvů a doplňků.

Někdo se holt umí zabavit :-)

Tak je zase týden za námi a já jsem tu s pár novinkami. A zase trošku sobecky bych začala u sebe, a to pracovně. Jak víte, učím třídu tříletých prcků a podle místních nařízeních, jich můžu mít maximálně dvanáct najednou. Fakt je ale ten, že už jich mám do třídy zapsaných 21 a pořád přibývají. Takže když se mi jich sejde nad dvanáct, některé děti musí být poslány do jiných tříd. A to se paní ředitelka rozhodla vyřešit tím, že budeme učitelky ve třídě dvě a tedy budeme moct mít až 24 dětí najednou. Druhou učitelkou bude kamarádka Heather, která má momentálně čtyřleté a pětileté děti (takže si chudák bude muset zvyknout na trochu víc vzrůša :-). Na jednu stranu to bude fajn, na druhou stranu jich nechci vidět 24 pohromadě :-) Další změnou bude to, že jedna z nás bude hlavní učitelkou a druhá bude taková spíš "pomocná". Rozdíl je v tom, že ta hlavní bude připravovat a vymýšlet činnosti, a bude mít celkově o trochu víc zodpovědnosti než ta druhá. No, jak to zatím tak vypadá, ptala jsem se Amandy, která je zástupkyní, hlavní učielkou budu já! Na jednu stranu se pro mě toho moc nemění, protože jsem hlavní učitelkou už teď, když tam žádnou jinou nemám, ale na druhou stranu je to přeci jenom jednou tolik dětí. Tak doufáme, že dostaneme přidáno - jo, a navíc Heather bere o trochu víc než já, tak by přeci nedávalo smysl, aby hlavní učitelka dostávala zaplaceno míň, než ta "pomocná" :-)
U George se toho nic moc nového neděje. Dneska zněl strašně znuděně, když mi volal.. prý poslední dobou jen koukají na filmy a hrajou na PS3. Jediné, co se u něj pořád mění je datum jeho odjezdu. Chvíli to vypadalo, že by se mohl vrátit dřív, ale teď prý to vypadá tak, že se budou vracet asi o dva týdny déle, tedy až na začátku září. No, co se dá dělat. Dokud stíháme ty letenky do ČR, tak jsem v pohodě :-)
Jinak já jsem se včera dostala z práce asi kolem půl druhé, což se mi stává téměř pravidlem, každý druhý pátek, protože mám dost přesčasů, které se jim nechce platit :-) Takže jsem šla na nějaké nákupy, koupila si nové šatičky, a bundičku a pár dalších drobností. Jinak jsem si taky nechala vyměnit olej v autě a dojela do myčky, která mě mimochodem pořádně naštvala, protože jsem si zaplatila za to nejlepší mytí a auto mám pořád špinavý! Tak si ho dneska dojdu umýt na jinou myčku - růčo.. Holt co si asi sama neudělám, s tím jen tak spokojená nebudu. Taky jsem si včera koupila, no a teď fakt nevím, jak se tomu česky řekne, ale jsou to takové dřevěné vločky (ne, nejsou to piliny, takové větší a silnější) na pokrytí půdy - tam kde nechcete trávu, tak to nasypete, dávají se do zahrad nebo na dětská hřiště. No, prostě jsem to koupila a dneska to půjdu nasypat kolem baráku :-) Taky půjdu vyzvednout kámošku z práce (na základnu se bez průkazu nedostane), protože chce, abych ji naučila šít uniformy do práce, jako si šiju já :-)

Výše přikládám fotečky těch, co jsem si uhrkala minulý týden (tohle jsou teda dva ze tří, poslední vyfotím v pondělí a přidám později) a už letím. Čau čau!

2 Komentáře:

 1. Anonymní řekl(a)...
   

  Hodně štěstí v práci....
  A česky se to řekne "mulčovací kůra".J.

 2. Lucie Monroe řekl(a)...
   

  Dekuji :-)
  No, tak to to moc prelozeny neni, anglicky je to "mulch" [malč] :-)

Okomentovat