Vítám všechny své přátele, rodinu i ostatní příchozí. Jak jistě víte, po ukončení střední školy jsem se rozhodla strávit rok v USA, coby Aupair. Osud tomu však přál jinak, po roce jsem se vdala a zůstala v Americe celkem 5 let. 2 roky z toho jsem pracovala jako učitelka v MŠ a před rokem a půl jsem také začala studovat, obor Child Development, neboli Dětský vývoj. Po třech letech manželství se nám 11.února 2010 narodila krásná holčička, Lexie Claire.

Jelikož manžel hned po svatbě vstoupil do amerického letectva, z původního New Jersey jsme se na chvíli stěhovali do Mississippi a pak do Oklahomy, kde jsme si koupili dům a zůstali asi 3 a půl roku. Letectvo s námi mělo ale jiné plány a poslalo nás na čtyři roky do Německa, konkrétně leteckou základnu Spangdahlem. Volné chvíle trávím šitím a následným prodejem dětských oděvů a doplňků.

A teď ta podstatná novinka :-)


O které teda všichni víte, ale pokusím se to tu trošku rozepsat..
Nevím přesně kde začít, abych vás neotravovala s mnoha detaily tak asi takhle:
Ve čtvrtek, 11. února mě kolem jedné ráno vzbudily sílící kontrakce, které jsem měla už od pondělka. Od středečního večera byly již pravidelné a pak jsem právě v noci už nemohla spát, tak jsem se šla hezky osprchnout, mrkla jsem na něco v televizi a kolem páté jsem vzbudila George, že pojedeme do nemocnice. Tam jsme se dostali kolem šesté, ale prý ty moje kontrakce nebyly dost silné, tak nás kolem osmé zase poslali domů. No, doma mi pak přišlo, že už by mohly být dost silný, tak jsme se zase zbalili a před dvanáctou jsme byli v nemocnici. Tam jsme se začali zapisovat, když mi praskla voda. No, to už jsme věděli, že si nás tam nechají. Hnedka jsem si řekla o epidurál, ale Lexie byla rychlejší než laboratoř a ve 14:07 byla na světě i bez něj :-) Vážila 3.21kg a měřila 53cm.

Hned druhý den na to nás večer propustili domů. A tak si tu už přes týden hospodaříme ve třech. Georgovi dali 10 dní dovolené a Lexie je navíc dobrý spáč, takže si snad ani nemám na co stěžovat :-)
V pátek jsme byli na první kontrole u paní doktorky. Trošičku jsme pohubli, což je teda normální a všechno ostatní je také v pořádku. Další kontrolu budeme mít 1. března, v den, kdy také přiletí babička s dědečkem :-)

16 Komentáře:

 1. Dagmarka řekl(a)...
   

  To jsme radi, ze jste v poradku. A diky Vousacovi za prubezne info!
  Lexie se nam nejvic libi tam, jak je zabalena a ma krasnyho jezoura!
  Tak holky dal dobre spete a papejte, at tu vahu zase dohonite! :o) Jak jde kojeni?

 2. Janee řekl(a)...
   

  No jasně, v dečce je to správnej buclík, prostě miminko jak má být.Tak až pěkně prospíváte!

 3. vousáč řekl(a)...
   

  ...se tady prsím!!! a začínám balit slipy, ponožky, košile a co ještě? Poraďte.

 4. Dagmarka řekl(a)...
   

  Českého dudlíka! Nám Dáňa ty novodobý plivala. (Tj. i ty americký!) :o)) A jelikož počasí je tu tak strašně proměnlivé, nelze co se týká oblečení moc radit. Plavky i kulicha!

 5. Lucie Monroe řekl(a)...
   

  Moc dekujem :-) Ta vase oblibena je moji oblibenou taktez :-)
  Co se dudliku tyce, tak to zatim zvladame bez nej, ale s tim pocasim mas Dasi pravdu, tady nikdy nevis :-)

 6. Dagmarka řekl(a)...
   

  Ja vim, my jsme taky s dudlikem zacali az mnohem pozdeji, ani se to nema kvuli kojeni. (Jak pravi nynejsi americke laktacni konzultantky). :o) Spis jsem si delala srandu, ale nas bucel opravdu ty americke nechce.

 7. Janee řekl(a)...
   

  Já myslím "dědo" asi tak: vezměte si hlavně dost peněz!:o))
  A jestli taky třeba dětský čajíček?

 8. Dagmarka řekl(a)...
   

  Jestli Lucka kojí a bude poslouchat am.pediatry, tak ho taky vozit nemusí. :o)
  Koukejte přivézt nějakou pořádnou knížku s českými říkadly, ať to dítě umí jednou česky!!!!!!!! :o))

 9. vousáč řekl(a)...
   

  No, knížky nakoupeny a fenyklový čaj na větry taky. Ten jsme holkám vařili a jak pomáhal:o). A ty peníze? Moc jich nemám, jedu se hlavně podívat na vnučku.

 10. Janee řekl(a)...
   

  No jo, to je jasný. Taky mě nikdy nenapadlo, že budou tak daleko. Ještě, že máme ty technické vymoženosti. Štastnou cestu!

 11. Dagmarka řekl(a)...
   

  Hurá! Tak taky přejem co nejpohodlnější cestování a co nejméně stresu a hlavně šťastné shledání!

 12. Dagmarka řekl(a)...
   

  Zítra dobré vstávání a vykročte pravnou nohou, ať máte co nejlepší cestování a hlavně potom příjemný pobyt a radost, že jste spolu. Držíme palce, ať vše vyjde bez problémů!
  Dáša a Bucel :o)

 13. Dagmarka řekl(a)...
   

  Přejeme Lexie hezké první "měsíčniny". :o)) Ať dobře roste a sílí, papá a tak... :o)
  Mějte se!

 14. vousáč řekl(a)...
   

  Tady nikdo nestíhá odpovídat, takže díky všem. Snad to trochu popisuji na svém blogu, doufám, že to sledujete. www.vousac.bloguje.cz

 15. Janee řekl(a)...
   

  No to si pište, že to sledujeme. Já nějak ten facebook nemusím, tam asi občas Lucka něco dá.
  Tak to váš blog jistí.

 16. vousáč řekl(a)...
   

  Už by si mohla něco napsat přes víkend, je po tobě sháňka!

Okomentovat