Vítám všechny své přátele, rodinu i ostatní příchozí. Jak jistě víte, po ukončení střední školy jsem se rozhodla strávit rok v USA, coby Aupair. Osud tomu však přál jinak, po roce jsem se vdala a zůstala v Americe celkem 5 let. 2 roky z toho jsem pracovala jako učitelka v MŠ a před rokem a půl jsem také začala studovat, obor Child Development, neboli Dětský vývoj. Po třech letech manželství se nám 11.února 2010 narodila krásná holčička, Lexie Claire.

Jelikož manžel hned po svatbě vstoupil do amerického letectva, z původního New Jersey jsme se na chvíli stěhovali do Mississippi a pak do Oklahomy, kde jsme si koupili dům a zůstali asi 3 a půl roku. Letectvo s námi mělo ale jiné plány a poslalo nás na čtyři roky do Německa, konkrétně leteckou základnu Spangdahlem. Volné chvíle trávím šitím a následným prodejem dětských oděvů a doplňků.

Recept

Tak tedy zveřejňuji recept na "svou" kávovou bábovku:

KÁVOVÁ BÁBOVKA
Na náplň:
3 lžíce cukru
4 ½ lžičky instantní kávy (granulí)
4 ½ lžičky kakaa

Na těsto:
110g změklého másla
2 hrnky hladké mouky
1 lžička prášku do pečiva
1 lžička jedlé sody
1 lžička soli
1 hrnek cukru
2 vejce o pokojové teplotě
1 hrnek zakysané smetany o pokojové teplotě
1 lžička vanilkového extraktu

Předehřejte troubu na 175°C. Připravte náplň: Smíchejte cukr, kávu a kakao v malé misce, Dejte stranou.
Vymažte a vysypte bábovkovou formu. Připravte těsto: V misce smíchejte mouku, prášek do pečiva, jedlou sodu a sůl. Vložte máslo a cukr do jiné misky a šlehejte mixérem, dokud se směs nespojí. Vmixujte po jednom vejce. Vmíchejte mouku ve třech dávkách, střídavě s kysanou smetanou. Přidejte vanilku a mixujte minutu.
Rozetřete třetinu těsta do bábovkové formy. Posypte polovinou připravené náplně. Potřete další třetinou těsta a posypte zbytkem náplně. Na vrch rozetřete zbývající těsto. Tenkým nožem projeďte po prostředku formy, čímž vytvoříte mramorování.
Pečte asi 35 až 38 minut. Po upečení nechte na 30 minut vychladnout a překlopte na talíř.

0 Komentáře:

Okomentovat