Vítám všechny své přátele, rodinu i ostatní příchozí. Jak jistě víte, po ukončení střední školy jsem se rozhodla strávit rok v USA, coby Aupair. Osud tomu však přál jinak, po roce jsem se vdala a zůstala v Americe celkem 5 let. 2 roky z toho jsem pracovala jako učitelka v MŠ a před rokem a půl jsem také začala studovat, obor Child Development, neboli Dětský vývoj. Po třech letech manželství se nám 11.února 2010 narodila krásná holčička, Lexie Claire.

Jelikož manžel hned po svatbě vstoupil do amerického letectva, z původního New Jersey jsme se na chvíli stěhovali do Mississippi a pak do Oklahomy, kde jsme si koupili dům a zůstali asi 3 a půl roku. Letectvo s námi mělo ale jiné plány a poslalo nás na čtyři roky do Německa, konkrétně leteckou základnu Spangdahlem. Volné chvíle trávím šitím a následným prodejem dětských oděvů a doplňků.

Kingda Ka

Great Adventure neboli Velké dobrodružství, toť název zábavního parku Six Flags v New Jersey, kam jsme s Georgem v pátek vyrazili za zábavou.
Počasí nebylo nic moc, docela dlouhou dobu i pršelo, ale mělo to i svou výhodu - nemuseli jsme stát fronty na atrakce.
Byli jsme snad na všech horských dráhách, ale ta poslední nás lákala i děsila zároveň od samého začátku.
Kingda Ka
Nejrychlejší a nejvyšší horská dráha na celé zeměkouli. 139 metrů vysoká a tři sekundy po startu už se řítíte na samý vrchol rychlostí 206 kilometrů v hodině. Smrtící kombinace, ale přežili jsme to - i když jsme to oba ještě dlouho rozdýchávali.
Přikládám nějaké fotečky a samozřejmě i tu, o které jsme si mysleli, že bude naše poslední.
Jestli si chcete tuto jízdu omrknout alespoň virtuálně, jděte na http://www.sixflags.com/parks/greatadventure/Rides/KingdaKa.html , popojeďte trochu níže na Take a virtual ride now! a vyberte si typ přehrávače.

4 Komentáře:

 1. Anonymní řekl(a)...
   

  Ahojky Luci,
  tak to musel být adrenalin - jak vám bylo ???!!! Já jsem shodou okolností byla včera s přítelem na Matějský a měli tam super bungee atrakci, ale když jsem viděla jak Tě to vystřelí a pak se to ve vzduchu ještě v plném rychlosti otáčí o 360 stupňů, tak mě nějak přešla chuť. Ale tohle musí být fakt něco nezapomenutelnýho !!
  papapa, Sandra

 2. Anonymní řekl(a)...
   

  Ahojky Luci!!! Ty jo na vas je podled:)) ale vypada to fakt vyborne!!! A když budu reagovat na ten predchozi komentař, tak ja sem letos na Matějske v sobě našla dostatek odvahy na ten bungee jit!!!! a fakt to stalo za to!!! Mej se krásně pa Kája

 3. miki řekl(a)...
   

  Ahojky, Kingda Ka jsem zdolal dvakrat, poprve jsme cekali 3,5 hodiny, podruhe "diky" vedru jen asi 30 minut. Libilo se mi, jak kde kdo, kdyz uz byl pevne uchycen v bezpecnostnim jisteni, ze chce ven a co tam vlastne dela :) Tak jako tak ta akcelerace je uchvacujici, napoprve jsem fakt netusil, co se to se mnou deje :) Oba kopce jsem nevnimal :) Z vrcholku je (podle Wikipedie) videt NYC, Atlantic City i Philadelphia, ale kdo ma na to cas, zejo.

 4. Anonymní řekl(a)...
   

  včera sem na tom byl taky a je to něco nepopsatelnýho!!! pěkně sem si vyčekal první řadu-ještě že sme měli speciální FlasfPass-to člověk může předbíhat jak se mu zlíbí... Člověk se cejtí jak superman-nikde jinde snad takovou akcelaeraci nejde ani zažít!!! Jestli někdy budete poblíž,vřele doporučuju!!!!

Okomentovat